Uroda

Tematyczna witryna internetowa!

Posted by admin on December - 5 - 2018 | Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa zaczynana jest w medycynie już około 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, jak więc stosowana istniała w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później daleka ona przejścia i powstał nowy styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To styl wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która cechuje się skokowym ciśnieniem, wysoką skalą także minusem okresowości. Charakterystyczną cechą fali istnieje jej reakcję rozchodzenia, jaka jest głębsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali uzależnione jest od sumie wyzwolonej energii, a też od gęstości strumienia, czyli dawce energii przypadającej na firmę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy typy:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które przechowują energię w zajęciu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest symboliczny oraz nie daje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jako więc w zespole działa?
Rehabilitacja z używaniem fali uderzeniowej grana jest przede wszystkim z wycieczki na rodzime zaangażowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a dodatkowo na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem ostatniego stanowi zdobyć do tworzenia efektu przeciwbólowego, który wpływa kilka teorii. Jedyna z nich ocenia o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, inna przecież o poprawie latania i zmniejszeniu stanu zapalnego. Zyskiem tychże postępowań stanowi wielki spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tym jednym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm także wydajniejsze mikrokrążenie. Przepływ farby w tkankach sprawia, że z systemu przeprowadzane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z używaniem fali uderzeniowej bawią się sporą marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.